Deseti „Dan akcije“ ove godine pod nazivom „Akcija za 5!“

Deseti „Dan akcije“ ove godine pod nazivom „Akcija za 5!“

Projekt „Dan akcije“ se ove godine održava po deseti put pod imenom „Akcija za 5!“, a u njemu aktivno sudjeluje 70 učenika koji dolaze iz 13 srednjih škola u Rijeci. Projekt provodi Udruga Delta u suradnji sa Gradom Rijekom uz financijsku podršku Ministarstva socijalne politike i mladih.

Desestu godinu provođenja projekta obilježili smo video uratkom koji možete pogledati na youtube kanalu Moja Rijeka: https://www.youtube.com/watch?v=usX47RMx898

Ovogodišnji „Dan akcije“ će se održati 11. studenog 2015. od 9 do 18 sati, a tema je „Razvoj vještina mladih“.

Cilj projekta je pružiti mogućnost mladim srednjoškolcima da razviju sposobnosti potrebne za aktivno sudjelovanje u procesima donošenja odluka na lokalnoj razini te da se na taj način poveća razina aktivnog sudjelovanja mladih u svojoj lokalnoj zajednici; informirati riječke srednjoškolce o radu gradske uprave, te ih potaknuti na promišljanje o projektnim idejama u okviru određene teme.

(Portal Moja Rijeka)