01/07/2021

Delta građanskog odgoja i obrazovanja

O AKTIVNOSTI

Posebno smo ponosne što smo aplicirale, prošle proces provjere i 1.7.2021. postale punopravna članica DARE mreže

DARE mreža je europska platforma koja okuplja organizacije civilnog društva, akademske ustanove i trenere koji su posvećeni promociji aktivnog demokratskog građanstva i ljudskih prava kroz formalno, neformalno i informalno obrazovanje i cjeloživotno učenje. DARE osnažuje praktičare i donositelje odluka za građanski odgoj i obrazovanje i obrazovanje za ljudska prava.

Svojim dugogodišnjim radom "Delta" se zalaže za kvalitetno uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u škole, kao i obrađuje različite teme kroz neformalno obrazovanje. Kroz suradnju s jedinicama lokalne i nacionalne uprave "Delta" također ukazuje na važnost stvaranja poticajnog okruženja za razvoj građanskih i socijalnih vještina mladih.