07/10/2024

Hajde reci što (želiš) – potraga za blagom po Kastvu

U suradnji s Gradom Kastvom organiziramo strukturirani dijalog „Hajde reci što (želiš)“ koji će se održati u petak, 11. listopada 2024. godine. Okupljamo se u centru Kastva odnosno Gradskoj loži u 8 sati. U sklopu strukturiranog dijaloga otvorit će se rasprava  o potrebama mladih u Kastvu te odgovorima i rješenjima na identificirane potrebe.

Tijekom aktivnosti na interaktivan način će se  predstaviti rezultati istraživanja o potrebama mladih u Kastvu. Procjena potreba provela se putem online upitnika u kojem su sudjelovale ukupno 62 mlade osobe. Ispitivale su se potrebe mladih u različitim područjima: slobodno vrijeme, sport, kultura, društveni život i društveni angažman, obrazovanje i socijalna pitanja.

Okupljanje, registracija @Gradska loža

Uvod u projekt, podjela u grupe

Lov na blago

Pauza za osvježenje

Osmišljavanje rješenja i priprema za strukturirani dijalog @Kaspi

Strukturirani dijalog s donositeljima odluka, predstavljanje zaključaka @Kaspi

Refleksija, evaluacija, Youthpass, najava budućih aktivnosti @Kaspi

Ručak

Svim sudionicima_ama će se po završetku događanja dodijeliti Youthpass potvrda.

Zašto je važno sudjelovati?

Rezultati istraživanja odnosno procjena potreba mladih služit će kao početna točka za izradu Lokalnog programa za mlade Grada Kastva.

Prijave

Ako te zanima što mladima u Gradu Kastvu treba te želiš doprinijeti raspravi koja ti može poboljšati život, prijavi se putem obrasca.

Broj sudionika i sudionica je ograničen, a prijave se zaprimaju do 10. listopada. Za sva pitanja i nedoumice obratite nam se na [email protected]

U slučaju kiše potraga za blagom će se svejedno održati.

- - -

Aktivnost ''Hajde reci što (želiš)'' dio je europskog projekta ''Hajde reci što 2'', financiran sredstvima Europske unije kroz Erasmus+ program.

Projekt provodi Grad Kastav, u partnerstvu s Udrugom Delta, od 1.1.2024. do 30.4.2025. godine. Opći cilj projekta je osnažiti mlade osobe iz Kastva za aktivnu participaciju u zajednici i povećati razinu njihove uključenosti u kreiranje lokalnih politika za mlade. Tijekom projekta provodit će se razne aktivnosti, koje će rezultirati izradom Lokalnog programa za mlade Grada Kastva 2025.-2030.

- - -