10/10/2024

Volontiraj na „Akciji za 5!“ u Rijeci

Na spomen „projekata“, „rada s mladima“ i „participativnog budžetiranja“ šire ti se zjenice?  Želiš podržati srednjoškolce i srednjoškolke u realizaciji njihovih ideja?

Prijavi se na volontersku poziciju koordinatora/ice „Akcije za 5!“ i vodi grupu učenika i učenica na „Danu akcije“, gdje se grupe srednjoškolaca/ki od 14 do 19 godina natječu u osmišljanju i pisanju projektnih prijedloga.

Koordinatori i koordinatorice su facilitatori/ce i ključni/e su za cjelokupno odvijanje procesa – pružaju podršku učenicima i učenicama u stvaranju ugodnog radnog okruženja, uspostavi grupne dinamike, istraživanju teme, kontaktiranju važnih dionika i ispunjavanju obrasca projektnog prijedloga.

Odgovornost i dužnosti koordinatora/ice:

Sudjelovanje na Edukaciji „Youth work za 5!“ tijekom koje će proći kroz obuku o opisu volonterske pozicije – prijavnica je ovdje (termin po dogovoru nakon zaključenja prijava);

Proučavanje dobivenih materijala (Priručnik za koordinatore i koordinatorice, Priručnik za učenike i učenice);

Vođenje grupe učenika/ca na „Danu akcije“ koji će se održati 8. studenog 2024. godine od 8.45 do 18 sati u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke.

web2

„Akcija za 5!“ u Rijeci provodi se kao jedna od aktivnosti projekta „Izbori se“ kojeg provode Udruga „Delta“ iz Rijeke, Grad Rijeka, Grad Opatija i Grad Križevci. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, Grada Rijeke, Grada Opatije i Grada Križevaca.