11/05/2020

Nova pravila odijevanja - održana radionica o održivom razvoju odjeće u Malom Lošinju

13.03.2020. održana je radionica za 12 učenika i učenica Srednje škole Ambroza Haračića Mali Lošinj.

Učenici su kroz participativne metode i gamefikaciju promišljali pojam održivog razvoja, globalnih ciljeva, te (ne)održivosti modne industrije. Odigrali su Klimatski kviz, prilagođen iz programa Škola održivosti Zelene Akcije, kao i bacili kockice na ploču novorazvijene igre iz radionice Udruge SMART.

Ova radionica uvod je u obrazovni program Nova pravila odijevanja kojeg provodimo u sklopu projekta Nova pravila igre u okviru Švicarsko-hrvatskog programa suradnje kroz natječaj Osnaživanje doprinosa organizacija civilnog društva obrazovanju za održivi razvoj za unaprjeđenje ekonomske i socijalne kohezije. Ukupna vrijednosti projekta iznosi 1.247.191,38 kuna, a sufinancira ga Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske. Projekt se provodi s partnerima: Udruga SMART, Centar za kulturu dijaloga, Društvo „Naša djeca“ grada Gospića, Gradska knjižnica Rijeka, Srednja škola Ambroza Haračića, Osnovna škola Nikola Tesla i Grad Rijeka.