Prilika za mlade: trening o aktivnom djelovanju u zajednici

Organiziramo trening za mlade koji žele promjene! Za mlade osobe koje aktivno rade ili žele raditi na unapređenju svoje zajednice, za one koje se žele družiti, učiti i postati dio velike mreže mladih sa željom da mijenjaju svijet oko sebe! Cilj treninga je osnažiti mlade osobe iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine da postanu pokretači i pokretačice promjena i dijaloga u svojim zajednicama i to kroz analitičko i kritičko razmišljanje, digitalne alate i zagovaračke inicijative prema lokalnim donositeljima odluka (npr. škole, ustanove kulture, lokalna samouprava i drugi). Sudionici i sudionice, koji/koje će postati pioniri i pionirke dijaloga mladih, će tijekom treninga naučiti kako identificirati najvažnije probleme mladih u svojim zajednicama i osmisliti konkretne ideje i aktivnosti koje će provesti nakon treninga uz mentorsku podršku.

• Datum održavanja treninga: 25. - 31. 3. 2023.
  • Rok za prijavu: 20. 2. 2023.
  • Selekcija sudionika i sudionica: 21. - 26. 2. 2023.
  • Datum objave rezultata: 27. 2. 2023.
  • Lokacija održavanja treninga: Vila Ružica – Bana Jelačića 1, Crikvenica, Hrvatska
Tražimo osobe koje:
  • Imaju između 18 i 30 godina;
  • Dolaze iz manjih ili ruralnih sredina iz Primorsko-goranske ili susjednih županija;
  • Bave se volontiranjem i/ili aktivizmom;
  • Svjesne su problema i potreba mladih u svojoj lokalnoj zajednici;
  • Žele istražiti kako se uključiti u aktivan rad na prilagodbi svoje lokalne zajednice mladima;
  • Žele ostvariti kontakt i surađivati s lokalnim donositeljima odluka (općinska/gradska uprava, škole, domovi zdravlja, ustanove kulture i slično);
  • Žele dijeliti svoje iskustvo i umrežiti se s vršnjacima i vršnjakinjama;
  • Žele učiti, zabavljati se, inspirirati se i upoznati nove mlade ljude.
Sviđa mi se sve ovo! Kako da se prijavim?

Ako želiš biti jedan od pionira ili jedna od pionirki dijaloga mladih na Zapadnom Balkanu, ispuni online prijavnicu dostupnu ovdje, najkasnije do 20. 2. 2023. do 23:59h. Selekcija sudionika i sudionica će se provesti do 27. veljače.

U odabiru naših pionira i pionirki, vodit ćemo se sljedećim kriterijima:
  • Dob sudionika i sudionica (18-30),
  • Mjesto rođenja/prebivalište sudionika i sudionica (PGŽ ili susjedne županije),
  • Motivacija sudionika i sudionica,
  • Spremnost osobe da podijeli svoje iskustvo s vršnjacima i vršnjakinjama.

Cilj nam je da mladi pioniri i pionirke dijaloga što više iskoriste znanje stečeno na treningu, sudionici i sudionice će nakon treninga provesti aktivnosti u svojoj zajednici (naravno, uz našu podršku!). Aktivnost u ovom kontekstu može biti radionica, tribina, trening, kampanja, zagovaračka akcija ili nešto slično. Za sudjelovanje na treningu i provedbu aktivnosti nije potrebno prethodno iskustvo, a grupa mladih koja će provoditi svoju ideju u Hrvatskoj će imati mentorsku podršku Udruge Delta tijekom cijelog procesa - od travnja do kolovoza 2023.

Važno: Sve troškove sudjelovanja na treningu (prijevoz, smještaj, hrana, materijal) pokriva organizator – Udruga „Delta“. Udruga će također pružiti logističku podršku sudionicima i sudionicama u pripremi dolaska/odlaska na aktivnosti. Neophodno je čuvati sve originalne karte, da bi udruga mogla izvršiti refundaciju. O detaljima refundiranja putnih troškova sudionici i sudionice će biti pravovremeno informirani/informirane.

Kontakt: Za sve dodatne informacije i pitanja, stojimo ti na raspolaganju putem e-mail adrese [email protected].

Trening za pionire i pionirke dijaloga mladih u regiji Zapadnog Balkana organiziraju Fondacija Arka iz Beograda u suradnji sa Sanchild fondacijom iz Sarajeva i Udrugom „Delta“ iz Rijeke, u okviru Erasmus+ projekta „Youth Dialogue Pioneers in Southeast Europe (SEE)“.