Pridruži se akciji uređenja prostora ex Tenka na riječkom kampusu!

Ideja akcije u koju vas pozivamo je da se skupi grupa srednjoškolaca i studenata i da zajednički osmisle kako (pre)urediti dio sveučilišnog kampusa (ex Tenk) da postane ljepši, ugodniji i više eko.

Javi se ako:

-          želiš ostaviti trajni trag u Rijeci

-          želiš dobiti certifikat Europske Unije o stečenim znanjima i vještinama - Youthpass

-          želiš steći nova znanja o održivom razvoju te project managementu

-          voliš besplatnu hranu na svim aktivnostima

-          te zanima zabava i druženje s kolegama iz raznih riječkih škola i fakulteta

-          te zanima rad s alatom te kako ga upotrijebiti

-          Oduvijek te zanimalo kako nastaje film ili video?

-          Koja ti sve oprema treba da počneš nešto raditi i kako se što uopće zove i izgleda?

-          Ok, ako nešto i snimiš, kako da snimljeni materijal montiraš i koji ti programi u tome mogu pomoći?

-          Kome je finalni video proizvod namjenjen i kako pravilno komunicirati sa ciljanom publikom?

-          Filmska teorija zvuči kao nešto jako kompilcirano, a zapravo je jako zabavno! Otkriti ćemo vam se što trebate znati!

Zvuči dobro? Pošalji svoje ime, prezime i kontakt (mail/broj mobitela) na [email protected] do 31. ožujka 2021. godine.

Znamo da odvajanje 4 dana svoga života, koji uključuju i tri subote te završno događanje u travnju i svibnju, za volontiranje na radnoj akciji ne zvuči kao ponuda na koju svi pristaju iz prve, ali to je zapravo malo vremena u zamjenu za puno znanja i za trajni trag koji možete ostaviti u Rijeci. Sve što treba je interes i malo avanturističkog duha!

Mogućnosti su raznolike: možda ćete urediti dio javnog prostora na kojem se mladi mogu družiti, možda ćete raditi grafite, oslikavati, izrađivati i postavljati stvari od drva, plastike i drugih materijala, možda ćete zasaditi urbani vrt, urediti dio prostora za skejtanje, košarku ili neki drugi sport…  Osim rada s alatom, tu je i organizacija ili koordinacija same akcije, javnog događanja, upravljanje budžetom, kontaktiranje i komunikacija sa suradnicima itd.

Tko smo mi?

U svemu ćete imati pomoć Udruge Filmaktiv, Udruge Delta, Sveučilišta u Rijeci te Grada Rijeke, koje će vam pomoći  razviti i ostvariti originalne ideje.