Youth in Action: projekt počinje!

Projekt "Aktivni mladi - razmjena dobrih praksi u cilju poticanja mladih na akciju" provodimo s partnerima: zaklada " Wyjdź z Domu" i Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini iz Poljske, InterAktion - Verein für ein interkulturelles Zusammenleben iz Austrije i A4ACTION – asociatia pentru initiative si dezvoltare continua iz Rumunjske.  Projekt je namijenjen mladima od 13 do 30 godina (23 osobe) i zaposlenicima osoblja partnerskih organizacija (17 ljudi). Ideja projekta rođena je iz potrebe za povećanjem potencijala i znanja zaposlenika nevladinih organizacija uključenih u edukativne aktivnosti za mlade, promicanje građanskog uključivanja mladih u društvo, pogotovo ono manjih europskih gradova.

U ugodnoj atmosferi u Poljskom gradiću Łosie s partnerima smo pričali o planiranim aktivnostima: mobilnosti razmjene dobrih praksi od kojih će jedna biti u Rijeci a kojima ćemo se kapacitirati u području rada s mladima s invaliditetom, imigrantima, kao i nekim novim metodama rada (umjetničke metode, teatar...). Također, u projektu će se odviti dvije mobilnosti mladih u kojima će moći zajednički razviti akcije koje će se provesti na lokalnim razinama.

203425310_1827084554129088_4929968920495680406_n