Preporuke i smjernice za demokratske škole i podršku radu vijeću učenika i učenica u srednjim školama (2024)

O PUBLIKACIJI

Kroz 2023. mladi srednjoškolske dobi, članovi i članice VU, informirali su se o načinu rada odgojno-obrazovnih ustanova, radu i ulozi VU, kao i načinima participacije djece i mladih. Dana 22. siječnja 2024. godine kroz grupni rad formulirali su niz preporuka i smjernica za donositelje odluka, točnije za ravnatelje i ravnateljice škola, predstavnike_ce lokalne samouprave, Primorsko-goranske županije i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Sudjelovali su mladi iz sljedećih riječkih srednjih škola: Prva riječka hrvatska gimnazija, Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka, Medicinska škola Rijeka, Prirodoslovno-grafička škola Rijeka i Drvodjeljska i strojarska škola Rijeka.

Preporuke su izrađene u sklopu projekta (SU)djelujem - vijeće učenika i učenica u demokratskoj školi.

Projekt provode Udruga “Delta” i Prva riječka hrvatska gimnazija u suradnji s Gimnazijom Andrije Mohorovičića Rijeka, Medicinskom školom Rijeka, Drvodjeljskom i strojarskom školom Rijeka i Prirodoslovnom i grafičkom školom Rijeka.

Ovaj je dokument ostvaren uz financijsku potporu Europske komisije. Stajališta izražena u ovom dokumentu izražavaju isključivo stajalište njenih autora_ica i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njoj nalaze.