Vijeće učenika i učenica u fokusu

O PUBLIKACIJI

"...Još jedan izazov s kojim se susreću vijeća učenika_ca jest razlika u njihovim aktivnostima do koje dolazi zbog različitih školskih statuta. Nadalje, prilike za umrežavanje su ograničene u usporedbi s drugim tijelima koja okupljaju mlade, kao što su savjeti mladih i različite udruge. Kako bi se povećala vidljivost i važnost rada vijeća učenika_ca, osmišljen je projekt “(SU)DJELUJEM - vijeće učenika i učenica u demokratskoj školi”. Jedan od ciljeva ovog projekta bio je prikupiti primjere vrijednih aktivnosti vijeća učenika_ca u Primorsko-goranskoj županiji. Kroz online obrazac učenici i učenice, kao i koordinatori ili koordinatorice vijeća učenika i učenica srednjih škola u Primorsko-goranskoj županiji mogli su poslati svoje aktivnosti u šk. god. 2021./2022. i 2022./2023. Prikupljeni primjeri aktivnosti odabrani su od strane stručnog tima učenika_ca i koordinatora_ica, koji su primijenili unaprijed osmišljene kriterije odabira. ..."

Ova je publikacija ostvarena uz financijsku potporu Europske komisije. Ona izražava isključivo stajalište njenih autora_ica i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njoj nalaze.