od 15/05/2024 do 14/07/2025
Uključivanje mladih - kako dalje?

Projekt "Uključivanje mladih - kako dalje?" svojevrsni je nastavak projekta "Savjeti mladih - kako dalje"

Projektom će se pratiti kako su izmjene i dopune Zakona o savjetima mladih utjecale na rad, odnosno osnivanje savjeta mladih na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini. Također, ispitat će se alternative uključivanja mladih u procese donošenja odluka i dijalog s donositeljima odluka na lokalnoj i regionalnoj razini. Tijekom projekta održat će se edukacija za osposobljavanje mladih koji će provesti čak 13 konzultacijskih susreta. Partneri će osmisliti i moguće alternativne oblike uključivanja. Krajem projekta predstavit će se preporuke i smjernice za daljnje unapređenje provedbe novog Zakona o savjetima mladih i smjernice za pokretanje novih modela uključivanja mladih na različitim razinama.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije kroz program Erasmus+. Udruga "Delta" je projektni partner, uz Udrugu IKS iz Petrinje i Udrugu mladih Ilok “Volja”, dok je nositelj projekta Info zona iz Splita.