Ulovi udruge! Mladi Rijeke aktivno uključeni u zajednicu i dijalog s donositeljima odluka

Na sunčani četvrtak 25. 5. 2023.  tri različite lokacije su bile središte zbivanja događaja „Ulovi udruge!“.

Mladi su upoznali 6 organizacija usmjerenih na njihove potrebe i ciljeve Europske unije

Mladi su imali priliku upoznati se s radom čak 6 organizacija koje su usmjerene na mlade i njihove potrebe. Uz nas iz „Delte“, LORI, Udruga PaRiter, Ri Rock & Radio Roža, CTK Rijeka i EUROPE DIRECT Rijeka predstavili su svoje aktivnosti i projekte te kako su usklađeni s ciljevima Europske unije za mlade. Mladi su imali priliku dobiti uvid u raznolike mogućnosti koje organizacije pružaju i kako se mogu aktivno uključiti u različite inicijative.

U "Delti" se aktivno bavimo radom s mladima i za mlade u lokalnoj zajednici, a kroz raznolike aktivnosti želimo potaknuti i osnažiti mlade za uključivanje u društvo.  Lezbijska organizacija Rijeka je organizacija koja se bavi podrškom i promocijom prava i interesa mladih te stvaranje inkluzivnog okruženja za njihovo sudjelovanje u društvu – s naglaskom na područje LGBTIQ+ prava. Udruga PaRiter posvećena je promociji rodne ravnopravnosti, ljudskih prava i suzbijanju diskriminacije. Njihov rad uključuje različite projekte i aktivnosti usmjerene na mlade, s ciljem osnaživanja njihovog aktivnog sudjelovanja u društvu. Ri Rock je glazbena udruga koja promiče alternativnu glazbu i organizira koncerte i festivale za mlade glazbenike. Radio Roža je nezavisna radijska postaja koja pruža prostor za promociju mladih umjetnika_ca i njihovih glazbenih projekata. Centar tehničke kulture Rijeka je organizacija koja potiče mlade na razvoj tehničkih vještina i interesa kroz razne edukativne programe, kao i potaknuti njihovu kreativnost. Europe Direct je mreža centara koja pruža informacije o Europskoj uniji građanima. Europe Direct Rijeka pruža podršku mladima u informiranju o mogućnostima i programima Europske unije te promovira aktivno sudjelovanje mladih u europskim pitanjima.

349135165_632051348491479_5329988922060577969_n

Mladi upoznali načine izražavanja svojih potreba Gradu Rijeke kroz uključivanje u Program za mlade

No, tu nije bio kraj iznenađenjima. Lucija i Alen iz Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade pridružili su se događaju kako bi mladima prenijeli informacije o Programu za mlade Grada Rijeke. Ovi predstavnici gradske uprave bili su spremni saslušati mlade, njihove ideje i potrebe te su im objasnili kako mogu komunicirati sa Gradom i izraziti svoje stavove.Mladi su shvatili važnost aktivnog sudjelovanja u društvu i kako svojim idejama mogu doprinijeti promjenama.

349175994_689035969697751_5836335055207955994_n

Grad po mjeri mladih je Erasmus+ projekt kojeg provodimo s Grad Rijeka i CTK Rijeka koji će kroz 12 aktivnosti tijekom 2023. i 2024. godine povezati mlade i predstavnike Grada Rijeke u ostvarenju ciljeva Programa za mlade Grada Rijeke.