Youth in Action u Rumunjskoj: teatar i velike grupe!

Na trodnevnoj edukaciji od 8. do 10. ožujka 2022.g. sudjelovale smo u Rumunjskom gradiću Predeal, gdje smo zajedno sa sudionicima i sudionicima usvajale nova znanja i vještine metoda rada u velikim grupama. Naši domaćini, A4ACTION pripremili su nam bogat program. Prvi dan podsjetile smo se aktivnosti upoznavanja i metoda poticanja timskog rada velikih skupina, a kroz druga dva dana isprobavale smo i vježbale nove metode rada koje se temelje na storytellingu, forum teatru i labirint teatru.

Oboružane novim znanjima, vratile smo se pune novih ideja za obogaćivanje naših neformalnih obrazovnih aktivnosti.

275611755_7813620611985218_5079479944314221729_n

Projekt "Aktivni mladi - razmjena dobrih praksi u cilju poticanja mladih na akciju" provodimo s partnerima: Zaklada "Wyjdź z Domu" i "Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini" iz Poljske, "InterAktion - Verein für ein interkulturelles Zusammenleben" iz Austrije i "A4ACTION – asociatia pentru initiative si dezvoltare continua" iz Rumunjske.

Projekt je namijenjen mladima od 13 do 30 godina (23 osobe) i zaposlenicima i zaposlenicama partnerskih organizacija (17 ljudi). Ideja projekta nastala je iz potrebe za povećanjem kompetencija zaposlenika i zaposlenica nevladinih organizacija uključenih u edukativne aktivnosti za mlade, promicanjem građanskog uključivanja mladih u društvo, pogotovo mladih iz manjih europskih gradova.