3,2,1... održane pripremne radionice za Akciju za 5!

O AKTIVNOSTI

Akcija za 5! 2020. godine održava se u potpunosti online. Tema Akcije za 5! jest "Mladi za mlade u koroni", a želja je mlade potaknuti na promišljanje promjena životnih okolnosti u uvjetima povezanima s COVID-19 kao i na solidarnost prema drugima. 

Ciljevi Akcije za 5! su: 

CILJEVI OBRAZOVNOG PROGRAMA 

  • Potaknuti i osposobiti mlade za djelovanje u zajednici
  • Razviti građansku i socijalnu kompetenciju mladih
  • Upoznati mlade s osnovnim informacijama o utjecaju pandemije COVID-19 na mlade
  • Educirati mlade o osnovama pisanja projektnih prijedloga
  • Upoznati mlade s radom lokalne samouprave

U srijedu i četvrtak 4. i 5. studenog 2020. godine održano je ukupno 5 pripremnih radionica za učenike, gdje su dobili informacije o tome kako ispuniti projektni prijedlog i snimiti kratak video kojim će svoju ideju predstaviti drugima. Sudjelovalo je 50 učenika iz 6 riječkih srednjih škola. Podršku u radu pružat će im 6 koordinatorica, volonterki Udruge Delta koje su također prošle pripremu iz područja rada s mladima i izvršavanja specifičnih zadataka na pripremnoj online radionici u utorak 3. studenog 2020.g.