Poziv na panel "Lovranski program za mlade"

Kako bi se javnosti predstavile aktivnosti projekta „Lovranski program za mlade“, objasnila važnost programa za mlade te se pružila prilika zainteresiranim građanima da postave pitanja i daju svoje prijedloge, organizirana je panel rasprava na temu „Program za mlade Općine Lovran 2021.-2024“. Raspravu organiziraju Općina Lovran i Udruga Delta, a održat će se u srijedu 17. lipnja u 19 sati u Caffe baru Anai (ex Ana), na adresi Ul. Maršala Tita 63 u Lovranu. Trajanje programa je predviđeno do 20:30 sati.

Na panelu će sudjelovati Toni Družeta, zamjenik načelnika Općine Lovran, Maja Uršić Staraj, izvršna direktorica Udruge Delta, Mirela Pašić, savjetnica za EU projekte i mlade pri Odjelu gradske uprave za odgoj i školstvo Grada Rijeke i Tino Pavia, aktivist iz Lovrana. Panel će moderirati Sara Sušanj, a posjetiteljima će se pružiti prilika da se uključe u konzultativni proces kroz osvrt na prilike za mlade u Lovranu.

Mladi su temelj zajednice, oni predstavljaju okosnicu društva i napretka. Potrebno je omogućiti im da izraze svoja mišljenja i stavove, uključiti ih u procese donošenja odluka te ih poticati na stvaranje boljeg svijeta za sebe i svoju okolinu. Cilj projekta „Lovranski program za mlade“ jest upravo poboljšanje uvjeta za zadovoljavanje potreba mladih kroz donošenje „ Lokalnog programa za mlade Općine Lovran 2021.-2024.“. Projekt uključuje istraživanje potreba mladih, poticanje umrežavanja, razvoj lokalnih politika za mlade i osnaživanje mladih za aktivno sudjelovanje u društvu. Ukupna vrijednost projekta iznosi 126.553,42 kn od kojih je 88,000,00 kn sufinanciralo Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Pozvani su svi zainteresirani građani i mladi koji iskazuju interes za društvene procese, te žele aktivno sudjelovati u izgradnji društva.

Press konferencija u obliku panel rasprave odvija se u sklopu projekta "Lovranski program za mlade" kojeg provodimo kao partneri Općina Lovran, a sufinanciran je sredstvima Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.