03/04/2023

Poziv na Medijski (ne)pismeno druženje u Benčiću za bolju budućnost

S posebnim zadovoljstvom vas pozivamo u Dječju kuću 28. 4. 2023. na jedno specifično druženje sa stručnjacima iz udruga Gong, Kurziv (kulturpunkt.hr)  i Pragma, a na temu medijske kulture i pismenosti.

Ekipa gostiju će s nama podijeliti svoju raspravu i rad na smjernicama za unaprjeđenje neformalne medijske pismenosti i razvoja socio-emocionalnih kompetencija potrebnih za stjecanje medijske pismenosti.

Ono što je nama važnije i zanimljivije je da će se  nakon toga otvoriti prostor za međusobno  razmišljanje o tome gdje smo, što radimo i gdje želimo doći s temama medijske pismenosti i kulture u Rijeci.

Osim razmjene ideja, nadamo se da će to potaknuti i razvoj nekih novih suradnji te osnažiti aktere u Rijeci za zajedničko, a i vizionarsko djelovanje.  Naša razmišljanja i prijedlozi bit će upućeni i prema relevantnim institucijama na nacionalnoj razini dok je naša želja zajednički nastaviti rad na idejama i konceptima iz područja medijske pismenosti i medija. Razvojem edukacija, medija, sadržaja… Vidjet ćemo. :)

Ako vam zvuči zanimljivo, ispunite nam prijavnicu: https://bit.ly/medijskodruzenje

Susret organiziramo zajedno s dragim kolegicama i kolegama iz Gradske knjižnice Rijeka.

mov2

Susret je organiziran u sklopu projekta UP.04.2.1.06.0047 "Medijsko obrazovanje je važno.MOV", sufinanciranog sredstvima Europskog socijalnog fonda, a kojeg provodi Gong s još 10 organizacija civilnog društva, akademskih institucija te javnih ustanova koje se kontinuirano bave ovom temom.