11/09/2023

Suradnja za bolji građanski odgoj i obrazovanje: Katalog aktivnosti organizacija civilnog društva

S posebnim veseljem predstavljamo Katalog aktivnosti organizacija civilnog društva (OCD) s područja Primorsko-goranske županije u provedbi građanskog odgoja i obrazovanja (GOO) za školsku godinu 2023./2024. Ovaj Katalog okuplja aktivnosti devet različitih organizacija koje doprinose raznolikosti i bogatstvu građanskog odgoja i obrazovanja.

Katalog aktivnosti organizacija civilnog društva ima za cilj olakšati suradnju između škola i udruga u provedbi GOO-a u Primorsko-goranskoj županiji. Predstavlja važan korak prema uspostavi ove suradnje jer na jednom mjestu okuplja organizacije koje provode aktivnosti GOO-a te školama pruža važne informacije za daljnji kontakt, kao i uključivanje aktivnosti u školsku dokumentaciju.

Kome je namijenjen Katalog?

Katalog je namijenjen svim članovima nastavnog osoblja koje na bilo koji način provodi građanski odgoj i obrazovanje: međupredmetno, kroz izvannastavne aktivnosti, kao izborni predmet, putem projekata, vođenja učeničkih zadruga, volonterskih klubova i/ili vijeća učenika i učenica.

Što ćete pronaći u Katalogu?

U ovogodišnjem Katalogu pronaći ćete podatke o devet organizacija koje su posvećene GOO-u:

1. Inicijativa "Čisto podzemlje"
  2. Udruga Centar za kulturu dijaloga
  3. Udruga "Delta"
  4. Udruga Filmaktiv
  5. Udruga "LORI"
  6. Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRiter
  7. Planinarsko društvo Kamenjak
  8. Udruga za razvoj civilnog društva SMART
  9. Udruga za neformalno kulturno-umjetničko obrazovanje Vijeće mladih Benčić

Preuzmite Katalog

Katalog aktivnosti organizacija civilnog društva za GOO školske godine 2023./2024. možete preuzeti na sljedećoj poveznici: https://bit.ly/OCDGOO2324

Istražite Model suradnje

Ako želite saznati više o tome kako suradnja između škola i udruga može biti lakša i efikasnija, svakako proučite MODUS Model suradnje odgojno-obrazovnih ustanova i organizacija civilnog društva u provedbi građanskog odgoja i obrazovanja. Ideja za Katalog proizašla je iz ovog Modela, a digitalnu verziju publikacije možete preuzeti na poveznici: https://bit.ly/MODUSmodel  .

Radujemo se budućim uspješnim suradnjama i projektima.