27/05/2024

Hrvatska volontira - volonterska akcija

U suradnji s učenicama i učenicima šestih razreda OŠ – SE Dolac, njihovom učiteljicom Barbarom Fatur i volonterkama, uključile smo se u ovogodišnju kampanju „Hrvatska volontira“. Kampanja iz godine u godinu okuplja brojne građane i građanke, institucije i organizacije s ciljem uključivanja u društveno korisne aktivnosti. Ovogodišnja tema bilo je volontiranje za vrijednosti te se volontiranje promoviralo kao horizontalna intervencija u društvu koja utječe na stvaranje različitih vrijednosti EU-a poput ljudskog dostojanstva, slobode, demokracije, jednakosti, solidarnosti, vladavine prava i ljudskih prava.

U dogovoru s učenicama i učenicima odlučile_i smo urediti Zelene paviljone u ulici Erazma Barčića.  Posadile_i smo dvadesetak šumskih jagoda, a pridružila nam se i Bia Gec iz KD Čistoće. Objasnila nam je zašto trava ne mora stalno biti pokošena, kako da budemo odgovorne_i prema javnom prostoru te kako možemo smanjiti negativni utjecaj na okoliš.

Volonterska akcija (3)

Volonterska akcija odvila se u sklopu projekta „Centar za mlade Ri Connect“ kojeg provodimo u partnerstvu s Centrom tehničke kulture Rijeka i Gradom Rijeka. Projekt financiraju Središnji državni ured za demografiju i mlade, Primorsko-goranska županija i Grad Rijeka.