Konferencije o digitalnom poučavanju u Mađarskoj i Grčkoj

O AKTIVNOSTI

Prijelaz u digitalno obrazovanje potaknut pandemijom COVID-19 mnogim je edukatorima i edukatoricama stvorio probleme u prilagodbi. Osim prilagodbe sadržaja, načina i metoda poučavanja, otkrio se i problem rada sa sudionicima i sudionicama u razvoju tzv. mekih vještina. Zajedno s partnerskim organizacijama promišljali smo, analizirali i osmišljavali razne strategije, savjete i materijale kako bi taj prelazak što više olakšali. Svoj rad predstavili smo na konferencijama u Mađarskoj u svibnju te Grčkoj u lipnju. 

284946278_2086168064887401_1953516462422618113_n

Mađarska: kokoš ili jaje - povezanost ili uključenost online sudionika i sudionica? 

Na konferenciji u Mađarskoj okupljenima su predstavljeni rezultati rada na metodološkim usporedbama klasičnog i e-učenja, način razmišljanja koji je potreban u pristupu digitalnim alatima koji se koriste u obrazovnom procesu, kao i savjeti za ponašanje pred kamerom. Kroz druženje u prekrasnom okruženju sveučilišta brojni sudionici i sudionice imali su tako prilike zaigrati Kahoot kviz, okušati se u Action bound-u, raspraviti probleme u evaluaciji online rada, kao i razmisliti o važnosti izgradnje sebe kao online edukatora i edukatorice. 

291225880_2109231222581085_3435964900767632532_n

Grčka: važnost je u detaljima! 

U ugodnom okruženju sa osamdesetak sudionika i sudionica, među kojima su bili predstavnice i predstavnici škola, obrazovnih institucija, obrazovnih vlasti, kao i učenika i učenica, predstavio se rad partnera u području prilagodbe obrazovnog procesa digitalnom okruženju. Pričalo se o izazovima i rješenjima digitalnog obrazovanja, metodološkim smjernicama za razvoj mekih vještina u digitalnom okruženju, raspravljalo o primjeni popularnih digitalnih alata u obrazovanju, kao i stavu digitalnih edukatora i edukatorica pri predstavljanju svojeg rada online.

Transnacionalni konzorcij projekta TRENDSS sastoji se od 6 partnerskih organizacija iz Mađarske (Yes You Can Training & Coaching Kft.), Poljske (Fundacja Culture Shock), Grčke (Helix – Social Innovation Hub), Hrvatske, Rumunjske (NEA) i Gruzije (Non formal education youth centre Sunny House). Više o projektu možete pronaći na trendss.eu. Projekt je financiran u sklopu Erasmus+ programa.