01/03/2017

Održana ESF radionica za potencijalne prijavitelje EU projekata

Proteklog tjedna sudjelovali smo na  dvodnevnoj radionici na temu „Osmišljavanje i razrada projektnih ideja za potencijalne prijavitelje na ESF – natječaje Ureda za udruge Vlade RH“. Neke nove spoznaje, primjeri dobre prakse i važne smjernice u pripremi projekata za EU fondove koristiti će nam u daljnjem radu kako bismo i dalje uspješno prijavljivali i provodili projekte u području mladih.

Cilj radionice bio je razviti kapacitete organizacija civilnog društva (osobito udruga i socijalnih partnera) u području izrade projekata za ESF natječaje. Radionicu su vodili iskusni treneri u području europskih projekata Ana Fresl i Ivan Serdarušić koji inače djeluju već duži niz godina u poduzeću PJR - Projekt jednako razvoj. Tijekom radionice imali smo prilike razviti znanja o ključnim koracima pri izradi projekata za EU fondove, o uvjetima natječaja i EU projektima, upoznati se s metodama upravljanja projektnim ciklusom te kroz praktični rad formulirati probleme i pripremiti projektne prijedloge za prijavu u određenim područjima. Također smo kroz osnovne principe planiranja proračuna  i prihvatljivosti troškova imali prilike nadograditi svoja znanja koja ćemo potom implementirati tijekom razrade projektnih prijava i pripremiti ih za nadolazeće natječaje.