Europa u razredu

Potaknuta uspjehom projekta „Prvi put biram“ udruga GONG je početkom 2007. godine započela s provedbom interaktivnih radionica „Europa u razredu“. Ove radionice namijenjene su maturantima srednjih škola u Republici Hrvatskoj kojima se na zanimljiv i interaktivan način objašnjavaju konkretni učinci članstva Hrvatske u Europskoj uniji (EU), posebice što ono znači za mlade, njihovu mobilnost, obrazovanje i buduće zapošljavanje.

Tijekom 2010. godine udruge GONG i Delta u partnerstvu su provele projekt „Europa u razredu“ na području cijele Republike Hrvatske. Zaposlenici i vanjski suradnici Delte održali su 128 radionica u srednjim školama na području Istarske, Primorsko-goranske, Ličko-senjske, Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.

Projekt se na području spomenutih županija provodio uz podršku Europske unije, Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija i Primorsko-goranske županije.

Više o radionicama „Europa u razredu“ dostupno je ovdje.