05/04/2018

Heroji iz susjedstva: podcast s Matea Marchini

Ovaj mjesec pričale smo s Mateom Marchini, koja volontira u udruzi kulturni front (Udruga za razvoj kulture mladih), Udruzi Portić, te čim joj se ukaže prilika!Jedna je od dobitnica nagrade "Volonteri godine" za 2017. godinu.

Studira kroatistiku na Filozofskom fakultetu u Rijeci i želi postati profesorica u čemu će joj, smatra, volontersko iskustvo biti od velike pomoći. Ističe važnost volonterstva za razvoj identiteta, socijalnih vještina: "Prije svega, volontiranje je jedan ogroman timski rad.".

Poslušajte što još Matea ima za reći ovdje: KLIK

Podcast se snima u sklopu projekta "VOLLUMEN - širenje mreže školskog volontiranja" koji provodimo zajedno s partnerima Udrugom SMART, Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom i Osnovnom školom Vežica. Projekt se provodi u sklopu operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020.te su sredstva za provebu osigurana iz Europskog socijalnog fonda u okviru natječaja „Podrška organizatorima volontiranja za unaprjeđenje menadžmenta volontera i provedbu volonterskih programa“.