30/05/2019

Revizija Generacije za V

U sklopu projekta VOLLUMEN - širenje mreže školskog volontiranja s partnerima Udrugom za razvoj civilnog društva SMART revidirali smo priručnik o volontiranju za srednjoškolce - Generaciju za V!

Priručnik možete preuzeti ovdje: KLIK!

Cilj ovog priručnika je informirati i potaknuti mlade na volontiranje, kroz sadržaj koji ih upoznaje s osnovnim pojmovima volontiranja, predlaže načine uključivanja u volontiranje, pruža pregršt primjera dosadašnjih volonterskih akcija srednjoškolaca iz cijele Hrvatske i potiče ih na uključivanje u međunarodno volontiranje. Za one koji žele više, tu je i kutak za vršnjačke edukatore s brojnim vježbama za uvođenje ostalih u svijet volontiranja.

Priručnik se revidirao u sklopu projekta VOLLUMEN - širenje mreže školskog volontiranja s partnerima Udrugom za razvoj civilnog društva SMART, Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom, OŠ Vežica, a financiran je sredstvima iz Europskog socijalnog fonda i sufinanciran sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.