17/04/2019

Studijski posjet u Litvi - Europe Goes Local

Predstavnica Delte boravila je prošli tjedan na studijskom posjetu u Litvi. Studijsko putovanje (Vilnius, 8. – 12.4.2019.) organizirano je u sklopu projekta „Europe Goes Local“ u kojem Delta i formalno sudjeluje.

Cilj posjeta bio je upoznati se radom s mladima u Litvi, kako je on uspostavljen, vidjeti kako rade njihovi prostori i centri za mlade te umrežavanje.

Sudionici posjeta obišli su šest centara za mlade, susreli se s predstavnicom litvanskog ministarstva nadležnog za mlade kao i s predstavnicama nacionalnog udruženja radnika/ca s mladima.

Za Deltu je posjet bio vrlo inspirativan, što u vidu programa koje ona provodi, što u kontekstu međusektorske suradnje na raznim projektima.

Od svega viđenog potrebno je istaknuti njihov način certificiranja centara i prostora za mlade, koordinatore za mlade pri jedinicama lokalne samouprave, razvoj mobilnog rada s mladima te impresivni street youth work.

Studijski posjet financiran je kroz Erasmus+ (TCA) preko Agencije za mobilnost i programe EU.