30/04/2019

Održane četiri radionice o volontiranju u Prvoj riječkoj hrvatskoj gimnaziji

Od 8. do 12. travnja održale smo četiri radionice o volontiranju za učenike i učenice prvih razreda Prve riječke hrvatske gimnazije. Radionicama je prisustvovalo ukupno 82 učenika, 66 učenica i 16 učenika. Budući da učenici i učenice (još) nisu članovi i članice školskog volonterskog kluba, s njima smo razgovarale o volontiranju općenito i zajedno smo promišljali/e o definiciji i oblicima volontiranja. Uz to, učenici i učenice su imali/e priliku okušati se i u planiranju volonterskih akcija manjeg opsega, a nas su oduševile njihove zanimljive, kreativne, ekološki i društveno osjetljive ideje.

Radionice su se provele u sklopu projekta "VOLLUMEN - širenje mreže školskog volontiranja" koji provodimo s partnerima Udrugom SMART, Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom i Osnovnom školom Vežica. Projekt se provodi u sklopu operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020. te su sredstva za provedbu osigurana iz Europskog socijalnog fonda u okviru natječaja „Podrška organizatorima volontiranja za unaprjeđenje menadžmenta volontera i provedbu volonterskih programa“.