15/01/2011

U Puli predstavljen kalendar radionica izobrazbe Programa MRRAK za 2011. godinu

U četvrtak, 13. siječnja, u prostorijama Istarske razvojne agencije u Puli Zvijezdana Schulz Vugrin (SMART) i Igor Bajok (Delta) predstavili su lokalnim medijima i organizacijama civilnoga društva provedene aktivnosti i ostvarene rezultate u okviru provedbe Programa MRRAK – Mreže za razvoj regionalnih kapaciteta organizacija civinoga društva u Istraskoj, Primorsko-goranskoj i Ličko-senjskoj županiji u 2010. godini. Tijekom prezentacije posebno su istaknuti podaci vezani uz provedbu ključnih usluga Programa. Tako je tijekom 2010. godine zainteresiranim organizacijama civilnoga društva pruženo ukupno 287 informacija i savjeta te je održano ukupno 18 cjelodnevnih i poludnevnih radionica izobrazbe u sve 3 županije. Uz navedno, održano je i 14 mobilnih timova na kojima je predstavljen Program MRRAK i dogovoren nastavak njegove provedbe u odnosnim gradovima i općinama.

Upravo su mobilni timovi poslužili kao podloga za planiranje aktivnosti koje će u okviru ovog Programa biti provedene tijekom 2011. godine. U tom smislu nazočnima je predstavljen i kalendar provedbe radionica koji uključuje održavanje 30 cjelodnevnih i poludnevnih radionica izobrazbe. Radionice izobrazbe su namijenjene predstavnicima i predstavnicama organizacija civilnoga društva s područja Istarske, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije. Više informacija o temama, vremenu i mjestu njihova održavanja dostupno je u spomenutom kalendaru te na ovim internetskim stranicama.