11/12/2018

Radionice o volontiranju za učenike Osnovne škole Eugen Kumičić Rijeka

U utorak 11. prosinca 2018. godine održale smo dvije radionice o volontiranju za učenike i učenice 5 i 6., odnosno 7. i 8. razreda Osnovne škole Eugen Kumičić Rijeka.

Na radionicama je sudjelovalo ukupno 25 učenika i učenica, a teme su bile što je volontiranje, osobine i motivacija volontera, kao i osvještavanje vlastitog volonterskog iskustva i osnaživanje djece za volontiranje. U OŠ Eugen Kumičić Rijeka djeluje školski volonterski klub pod vodstvom koordinatorice volontera, pedagoginje Bojane Marin.

Radionice su se provele u sklopu projekta "VOLLUMEN - širenje mreže školskog volontiranja" koji provodimo s partnerima Udrugom SMART, Prvom riječkom hrvatskom gimnazijom i Osnovnom školom Vežica. Projekt se provodi u sklopu operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020. te su sredstva za provedbu osigurana iz Europskog socijalnog fonda u okviru natječaja „Podrška organizatorima volontiranja za unaprjeđenje menadžmenta volontera i provedbu volonterskih programa“.