07/02/2011

U Rijeci predstavljeni ostvareni rezultati Programa MRRAK u 2010. i plan aktivnosti za 2011. godinu

U četvrtak, 3. veljače, u prostorijama RI INFO-a, Informativnog centra Grada Rijeke, Igor Bajok iz udruge Delta predstavio je lokalnim medijima i organizacijama civilnoga društva provedene aktivnosti i ostvarene rezultate u okviru provedbe Programa MRRAK – Mreže za razvoj regionalnih kapaciteta organizacija civinoga društva u Istraskoj, Primorsko-goranskoj i Ličko-senjskoj županiji u 2010. godini. Tijekom prezentacije posebno su istaknuti podaci vezani uz provedbu ključnih usluga Programa. Tako je tijekom 2010. godine zainteresiranim organizacijama civilnoga društva pruženo ukupno 287 informacija i savjeta te je održano ukupno 18 cjelodnevnih i poludnevnih radionica izobrazbe za 237 sudionika u sve 3 županije. Uz navedno, održano je i 14 mobilnih timova na kojima je predstavljen Program MRRAK i dogovoren nastavak njegove provedbe u tim gradovima i općinama.

Upravo su mobilni timovi poslužili kao podloga za planiranje aktivnosti koje će u okviru ovog Programa biti provedene tijekom 2011. godine. Nazočnima je predstavljen i kalendar provedbe radionica koji uključuje održavanje 30 cjelodnevnih i poludnevnih radionica izobrazbe. Radionice izobrazbe su namijenjene predstavnicima i predstavnicama organizacija civilnoga društva s područja Istarske, Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije. Posebno su popularne teme poput „Pisanje prijedloga projekta“, „Prikupljanje sredstava“ i „Izrad proračuna za organizacije civlnoga društva“, dok će u Rijeci biti održana i radionicana temu društvenog poduzetništva. Više informacija o temama, vremenu i mjestu njihova održavanja dostupno je u spomenutom kalendaru te na internetskim stranicama Programa MRRAK www.mrrak.info.