11/01/2017

Srednjoškolci u dijalogu sa zajednicom

Projekt pod nazivom "Srednjoškolci u dijalogu sa zajednicom" provodi udruga Delta, a trajanje projekta predviđeno je tijekom četiri mjeseca (od veljače do svibnja 2017.godine). Aktivnosti projekta usmjerene su na promjenu negativnog stava mladih ljudi prema politici tako da im se pruži mogućnost za preuzimanje odgovornosti, a odnose se na politiku osnaživanja mladih za sudjelovanje u političkim procesima u sklopu strukturiranog dijaloga.

Ovaj projekt ima za cilj potaknuti i povećati aktivno sudjelovanje mladih u lokalnoj zajednici i time smanjiti nepovjerenje mladih prema političkom sustavu i institucijama vlasti odnosno nepovjerenje političkih institucija i društva prema mladima, povećati uključenost mladih u procese donošenja odluka na lokalnoj razini te potaknuti aktivizam i volonterski rad mladih te njihovo uključivanje u rad udruga i građanskih inicijativa.

Direktni korisnici projekta su učenici i učenice srednjih škola u Rijeci te mladi koji djeluju ili imaju interes za djelovanje u oblicima aktivnog građanstva.

Kroz aktivnosti projekta sudionici će se upoznati s procesom strukturiranog dijaloga te spoznati važnost njihovog uključivanja u sam proces. Također će imati prilike, prilikom posjeta gradskoj samoupravi, upoznati se s načinom rada lokalne samouprave te razvijati dijalog s donositeljima odluka. Pri završetku projekta izdati će se brošura u elektroničkom obliku pod nazivom „Kako pronaći rješenja u zajednici?“. Sadržaj i izgled brošure definirati će sami korisnici kako bi najbolje odgovarala njihovim potrebama i imala odgovarajući pristup mladima. Brošura će obuhvaćati sljedeće teme: kako prepoznati probleme mladih, kako osmisliti njihovo rješavanje, kako se kreira plan i provedba te kako komunicirati s donositeljima odluka o problemima odnosno potencijalnim rješenjima.

Projekt "Srednjoškolci u dijalogu sa zajednicom" provodi se u okviru Erasmus+ programa, uz financijsku podršku Agencije za mobilnost i programe EU.

Više informacije o ovom i drugim KA3 projektima udruge Delta možete pronaći na našoj mrežnoj stranici:

Udruga Delta-strukturirani dijalog